OTWARCIE STREFY SII NA WYDZIALE INFORMATYKI I TELEKOMUNIKACJI PK

1 października 2024 r. o godzinie 10:00 zostanie otwarta nowa strefa relaksu i coworkingu dla studentów Politechniki Krakowskiej, szczególnie Wydziału Informatyki i Telekomunikacji PK. Została ufundowana przez firmę SII. Jest zlokalizowana na I piętrze budynku Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej, w którym zajęcia mają też studenci WIiT PK.

Firma SII wsparła finansowo Wydział Informatyki i Telekomunikacjo przeznaczając 20 tys. zł na wyposażenie strefy. Będzie ona służyć studentom Wydziału i całej Politechniki nie tylko do wypoczynku, ale również do zespołowej pracy (coworkingu). Jej celem jest też wspieranie studentów poprzez umożliwienie im uczestnictwa w spotkaniach rekrutacyjnych, wydarzeniach branżowych i promocyjnych, organizowanych przez firmę SII. Co więcej, w strefie odbywać się będą także spotkania z pracownikami firmy, którzy obejmą patronat nad pracami inżynierskimi i magisterskimi studentów Wydziału.

Nowa strefa stanowi ważny krok w rozbudowywaniu partnerstwa między WIiT PK a firmą SII, oferując studentom unikalne możliwości współpracy i rozwoju zawodowego. Na stałe będą w niej dostępne materiały promocyjne, takie jak ulotki, plakaty oraz oferty pracy i staży. Politechnika Krakowska zobowiązała się do wsparcia promocji działań organizowanych w strefie, a także do udostępnienia sąsiadujących sal na dodatkowe zajęcia.